Znieczulenie miejscowe - Lidokaina Vs dożylne znieczulenie regionalne

Znieczulenie ogólne u dzieci – najważniejsze informacje

Jeśli rozważasz operację u swojego dziecka, przeczytaj dalej, aby uzyskać kluczowe informacje na temat zabiegu i czego się spodziewać. Dowiesz się o powszechnych skutkach ubocznych, premedykacji, procesie rekonwalescencji i lekach uśmierzających ból. Znieczulenie ogólne jest bezpieczne dla dzieci i generalnie wiąże się z minimalnym ryzykiem. Dla bezpieczeństwa dziecka ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami zespołu medycznego podczas zabiegu. Należy również pamiętać o możliwych interakcjach leków.

Najczęstsze działania niepożądane

Dziecko może być zmuszone do poddania się operacji lub badaniu podczas znieczulenia ogólnego. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na znieczulenie dziecka, pozwalający lekarzowi pracować z mniejszym bólem. W zależności od rodzaju znieczulenia, dziecko może odczuwać ból podczas zabiegu, ale nie będzie go potem pamiętać. Chociaż znieczulenie ogólne jest zazwyczaj bezpieczne, ma ono pewne skutki uboczne.

Dziecko zostanie obudzone w różny sposób, niektóre z nich obudzą się od razu, a inne będą oszołomione. Leki znieczulające mogą spowodować, że dziecko stanie się bardziej drażliwe, i prawdopodobnie będzie ono niespokojne do czasu, aż efekty ich działania nie ustąpią. Może to wymagać zastosowania dodatkowych leków uspokajających. Celem znieczulenia jest zapobieganie bólowi podczas zabiegu, a dzieciom mogą zostać przepisane różne leki przeciwbólowe. Lekarz dziecka omówi je z Państwem, abyście mogli zdecydować, jaki rodzaj leku przeciwbólowego jest najlepszy dla Waszego dziecka.

Premedykacja

Celem tego badania była ocena, czy premedykacja do znieczulenia ogólnego u dzieci pomaga zapobiegać lękowi i sedacji. Dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy rzadko wymagają premedykacji. Natomiast dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat najczęściej wymagają premedykacji. Dzieci w tym wieku mogą skorzystać z klaunów szpitalnych, którzy odgrywają rolę pielęgniarek. Dzieci, które są starsze niż ta grupa wiekowa mogą być dobrze prowadzone bez premedykacji.

Celem wizyty przedoperacyjnej dziecka jest ocena jego przydatności do znieczulenia. Wizyta przedoperacyjna jest również okazją do nawiązania relacji z dzieckiem i rodzicami. Podejście skoncentrowane na rodzinie obejmuje przekazywanie rodzicom i dzieciom informacji przedoperacyjnych w sposób dostosowany do ich rozwoju, w tym uczenie mechanizmów radzenia sobie. Obecność rodziców podczas indukcji znieczulenia jest ważnym elementem poszanowania życzeń rodziców i włączenia ich w proces podejmowania decyzji.

Odzyskiwanie po znieczuleniu

Po poddaniu się operacji dziecko najprawdopodobniej będzie zamroczone i nie będzie chciało wiele robić. Po zakończeniu znieczulenia dziecko zostanie przewiezione do pomieszczenia poza salą operacyjną, gdzie rodzice mogą z nim pozostać do czasu, aż dziecko zaśnie. Dziecko może zostać uśpione jedną z dwóch metod: za pomocą kroplówki lub poprzez umieszczenie w żyle kaniuli dożylnej przed operacją. Aby pomóc dziecku poczuć się komfortowo podczas tego procesu, kremy znieczulające lub Coolsense mogą być stosowane na skórę przed zabiegiem. W trakcie zabiegu, odwracanie uwagi i inne zabiegi pomogą dziecku zachować spokój i uniknąć uczucia przytłoczenia bólem.

Po poddaniu się znieczuleniu ogólnemu dziecko może wymagać zaprzestania jedzenia i picia przez co najmniej dzień lub dwa. Należy poinformować o wszelkich lekach, które dziecko przyjmuje. Oprócz płynów, może ono potrzebować zaprzestania przyjmowania jakichkolwiek leków. Pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi o wszelkich lekach ziołowych lub naturalnych, które przyjmuje Twoje dziecko. Upewnij się, że dziecko nosi luźne ubranie i przynieś ulubiony przedmiot.

Leki przeciwbólowe

Podczas operacji u dziecka często stosuje się zarówno znieczulenie ogólne, jak i leki przeciwbólowe. Rodzaj znieczulenia będzie zależał od wykonywanego zabiegu. Rodzice powinni przedyskutować z anestezjologiem dziecka, jaki rodzaj uśmierzania bólu chcieliby zastosować. Leki przeciwbólowe mogą być podawane w postaci tabletek, syropów lub topików. U starszych dzieci odpowiednie mogą być meliski.

Populacja pediatryczna jest dynamiczną grupą pacjentów. Procesy fizjologiczne, które determinują dyspozycję leków, zmieniają się szybko wraz z rozwojem dzieci. Dlatego stosowanie środków farmakologicznych u pacjentów pediatrycznych wymaga szczególnego rozważenia. Zrozumienie tych różnic jest niezbędne do zapewnienia dobrej opieki nad pacjentem. W tym artykule omówione zostaną zasady znieczulenia ogólnego u dzieci, ryzyko z nim związane oraz możliwe powikłania. Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przed poddaniem się tej procedurze.

Opcje transportu

Dzieci mogą być transportowane do i z sali anestezjologicznej na łóżku, wózku szpitalnym lub w samochodzie szpitalnym. Niektóre oddziały oferują zabawne opcje transportu, takie jak przejażdżka samochodem elektrycznym. Po wejściu na salę, dziecku będzie towarzyszyć pielęgniarka. Pomocne może być przyniesienie ulubionej zabawki lub kołdry. Dzieci mogą mieć również telefon komórkowy lub tablet, aby odwrócić ich uwagę za pomocą gier lub ulubionego filmu.

Autorzy badania porównali dwa rodzaje transportu dzieci poddawanych znieczuleniu ogólnemu. Dzieci przeszły operację z wykorzystaniem noszy lub wozu i stwierdzili, że jazda w zabawkowym samochodzie zmniejszyła przedoperacyjny niepokój. Badacze stwierdzili również, że jazda w wagoniku zmniejszyła lęk w porównaniu z noszami. Ta prosta zmiana w sposobie transportu może pomóc dzieciom szybciej wrócić do zdrowia po zabiegach i zmniejszyć lęk.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki jest czas trwania znieczulenia?
Czytaj Dalej

Jaki jest czas trwania znieczulenia?

Jaki jest czas trwania znieczulenia? W tym artykule omówimy czas trwania znieczulenia do operacji oraz leki używane do…
kontraktowa produkcja suplementów
Czytaj Dalej

Jak stosować witaminy na piękną cerę?

Marzysz o promiennej i zdrowej cerze? To możliwe dzięki właściwemu dostarczaniu witamin, które wspierają jej funkcje i wygląd.…