Znieczulenie do zabiegu powiększenia piersi

Znieczulenie do zabiegu powiększenia piersi

Istnieją trzy ogólne rodzaje znieczulenia stosowane podczas operacji powiększania piersi: znieczulenie zmierzchowe, znieczulenie miejscowe tumescencyjne oraz sedacja świadoma. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Rodzaj znieczulenia zależy od rodzaju zabiegu, który jest wykonywany. Oto kilka korzyści i zagrożeń związanych z każdym rodzajem znieczulenia. Znieczulenie zmierzchowe jest najbezpieczniejszą opcją.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z beauty-concept.pl

Znieczulenie zmierzchowe

Chociaż znieczulenie zmierzchowe jest często określane jako mniej inwazyjne niż znieczulenie ogólne, istnieją między nimi pewne różnice. Większość klinik wykonuje zabiegi powiększania piersi w sedacji zmierzchowej. Placówki te zazwyczaj nie spełniają standardów szpitalnej sali operacyjnej, dlatego nie mogą poddać swoich pacjentek głębszemu poziomowi sedacji, który jest w efekcie znieczuleniem ogólnym. Jednak pacjenci, którzy poddają się operacji z użyciem Twilight Anesthesia nie mają ryzyka wystąpienia pooperacyjnych nudności i wymiotów.

Kolejną różnicą pomiędzy znieczuleniem zmierzchowym a znieczuleniem ogólnym jest okres rekonwalescencji. Pacjenci poddani temu rodzajowi znieczulenia znajdują się w stanie półświadomości, nie są w pełni przytomni, ale są na tyle przytomni, że pamiętają pewne szczegóły. Podczas gdy znieczulenie ogólne może trwać cały dzień, znieczulenie zmierzchowe trwa zaledwie kilka godzin. Pacjenci będą mieli szybszy powrót do zdrowia i będą mogli wrócić do domu natychmiast po zabiegu.

Miejscowe znieczulenie tumescencyjne

Technika tumescencyjna to technika chirurgiczna, w której duże objętości rozcieńczonego roztworu znieczulającego są wstrzykiwane bezpośrednio do płaszczyzny tłuszczu podskórnego. Płyn ten ułatwia dysekcję podspojówkową i powoduje znieczulenie oraz zwężenie naczyń, co zmniejsza krwawienie. Po raz pierwszy został opisany przez Brody’ego w 1994 roku. Jego korzyści zostały udokumentowane w badaniu Ramona.

Istnieją dwa rodzaje znieczulenia stosowane do tego typu operacji. Pierwsze z nich nazywane jest znieczuleniem miejscowym i polega na znieczuleniu niewielkiej części ciała. Drugie znane jest jako znieczulenie ogólne i sprawia, że pacjent jest nieprzytomny podczas całego zabiegu. Podczas znieczulenia miejscowego rozcieńczony roztwór 0,25% lidokainy jest wstrzykiwany do żyły przez kroplówkę.

Ogólnie do znieczulenia tumescencyjnego stosuje się stężenia lidokainy 0,05-0,1%. Chociaż niższe stężenia są bardziej skuteczne u niektórych pacjentów, nie są wystarczające do osiągnięcia długotrwałego znieczulenia. W większości przypadków roztwór 0,075% jest wystarczający do zapewnienia znieczulenia piersi. Jednak ilość lidokainy wymagana na litr płynu tumescencyjnego zależy od przedoperacyjnej masy i objętości ciała.

Znieczulenie ogólne

Podczas operacji powiększania piersi znieczulenie ogólne jest koniecznością. Ten rodzaj znieczulenia sprawia, że pacjent jest nieprzytomny podczas zabiegu. W tchawicy umieszczana jest zazwyczaj rurka do oddychania, aby zapobiec zablokowaniu dróg oddechowych podczas operacji. Podczas operacji znieczulenie ogólne powoduje zwiotczenie mięśni, zmniejszając dyskomfort pooperacyjny i ułatwiając przeprowadzenie zabiegu. Pozwala również na szybsze opuszczenie organizmu przez leki znieczulające.

Podczas operacji powiększania piersi znieczulenie podaje lekarz anestezjolog z certyfikatem. Znieczulenie ogólne jest generalnie wytwarzane przez kombinację leków i gazów wziewnych podawanych przez kroplówkę. Wywołuje ono stan głębokiego snu poprzez zablokowanie reakcji układu nerwowego na ból i inne interwencje medyczne. Podczas zabiegu, oddychanie i funkcje życiowe pacjenta są ściśle monitorowane przez certyfikowanego anestezjologa. Do kieszeni implantu podawany jest środek znieczulający miejscowo, aby zmniejszyć dyskomfort pooperacyjny.

Świadoma sedacja

Podczas gdy większość kobiet poddaje się zabiegowi powiększania piersi w znieczuleniu ogólnym, coraz częściej w chirurgii plastycznej stosuje się świadomą sedację. Ta metoda znieczulenia może zwiększyć bezpieczeństwo bez wydłużenia czasu operacji i ryzyka powikłań. Dr Liland z powodzeniem przeprowadził ten zabieg na setkach pacjentów i oferuje szereg instrukcji przed i pooperacyjnych. Będzie on również w stanie określić, czy operacja jest odpowiednia dla Ciebie i udzielić Ci porady na temat tego, czego możesz się spodziewać po zabiegu.

Proces świadomej sedacji jest na ogół bezbolesny, choć może powodować upośledzenie pamięci. Sedacja świadoma jest zazwyczaj stosowana w połączeniu z miejscowym środkiem znieczulającym do powiększania piersi. Inną formą znieczulenia jest znieczulenie regionalne, które znieczula określony obszar ciała. Znieczulenie regionalne nie jest stosowane w przypadku powiększania piersi, ale może być opcją, jeśli zabieg jest bardzo skomplikowany.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Uśmiechnięty zespół ortodontów
Czytaj Dalej

Ile czasu nosi się aparat samoligaturujący?

Aparat samoligaturujący to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia pacjentom korzystanie z wyjątkowo skutecznego sposobu na poprawę wyglądu zębów. Często…
Czy słodycze powodują trądzik?
Czytaj Dalej

Czy słodycze powodują trądzik?

Jeśli szukasz łatwego sposobu na kontrolowanie trądziku, spróbuj unikać słonych i cukrowych przekąsek. Mleczna i biała czekolada mają…
Jakie leki wybrać w leczeniu trądziku
Czytaj Dalej

Jakie leki wybrać w leczeniu trądziku

Jeśli chodzi o wybór leków do leczenia trądziku, istnieje kilka dostępnych opcji. Należą do nich miejscowe retinoidy, doustne…