Jakie znieczulenie stosuje się do operacji korekcji powiek?

Jakie znieczulenie stosuje się do operacji korekcji powiek?

Możesz się zastanawiać, jakie znieczulenie jest używane podczas operacji korekcji powiek. Sedacja, znieczulenie miejscowe lub krem znieczulający mogą być stosowane. Należy również zapytać lekarza, czy chirurg będzie zwolnić Arcus marginalis mięśni podczas operacji. Procedury te są wykonywane z pełną sedacją lub znieczuleniem miejscowym. Podczas operacji powiek górnych stosowane jest znieczulenie miejscowe. Chirurg wykona wówczas niewielkie nacięcie w tym załamaniu, aby usunąć nadmiar skóry. Podczas tej procedury, chirurg zapewni, że powieki funkcjonują normalnie.

Sedacja

Ogólnie rzecz biorąc, większość kosmetycznych operacji rekonstrukcyjnych wymaga pewnej formy sedacji. W prostych przypadkach można zastosować łagodny doustny środek uspokajający. Dzięki sedacji doustnej pacjenci szybciej wracają do zdrowia po zabiegu. Inną opcją jest sedacja zmierzchowa, która daje mniej efektów ubocznych. Sedacja jest zwykle preferowana u pacjentów z wyższym poziomem lęku lub u pacjentów wymagających zastosowania pewnych rodzajów sprzętu i narzędzi.

W niektórych przypadkach do operacji powiek wymagane jest znieczulenie ogólne. Znieczulenie miejscowe znieczula niewielki obszar ciała. Jest to bezpieczniejsze niż znieczulenie ogólne, które może powodować siniaki, krwiaki, infekcje lub uszkodzenia nerwów. Jeśli jednak wymagane są dodatkowe procedury, konieczne może być znieczulenie zmierzchowe lub sedacja dożylna. Pacjenci, którzy obawiają się, że zostaną obudzeni lub poruszeni podczas zabiegu, powinni wcześniej omówić tę kwestię z lekarzem.

W niektórych przypadkach pacjenci mogą być w stanie poddać się operacji korekcji powiek bez znieczulenia ogólnego. Dzieje się tak dlatego, że zabieg jest znacznie dokładniejszy, gdy stosuje się sedację dożylną. Pacjenci są również bardziej chętni do współpracy i zrelaksowani, a prawdopodobieństwo wystąpienia bólu lub wymiotów podczas zabiegu jest mniejsze. Przy tym rodzaju znieczulenia, licencjonowany anestezjolog jest w stanie monitorować bicie serca pacjenta podczas całej procedury. W przeciwieństwie do znieczulenia ogólnego, czas rekonwalescencji jest znacznie szybszy.

Znieczulenie miejscowe

Znieczulenie miejscowe to rodzaj leku stosowanego do znieczulenia miejsca zabiegu chirurgicznego. Najczęstszą formą znieczulenia miejscowego jest infiltracja. Bezpośrednie wstrzyknięcie może zmienić kontur miejsca operacyjnego. Roztwór znieczulenia miejscowego może zawierać Lidocaine, Marcaine lub Procaine. Działanie tych leków trwa od 30 do 60 minut i może być podawane z niewielkimi ilościami epinefryny w celu opóźnienia wchłaniania leku.

Chociaż wielu chirurgów plastycznych wykonuje operacje powiek w znieczuleniu ogólnym, znieczulenie miejscowe jest również opcją dla wielu pacjentów. Chociaż procedura może wydawać się łatwiejsza do wykonania, znieczulenie miejscowe ma pewne zalety. Przed operacją, krem znieczulający lub krople do oczu są stosowane do obszaru. To pomaga chirurgowi umieścić nacięcie bez dyskomfortu. Znieczulające krople do oczu palą się przez pięć sekund, zanim zdrętwieją oko. Ponieważ znieczulenie miejscowe znieczula górne warstwy powieki, nie blokuje głębszych struktur. Dlatego nadal potrzebne jest znieczulenie miejscowe.

Kremowe znieczulenie

Przed przeprowadzeniem jakiegokolwiek rodzaju zabiegu, pacjent musi odbyć konsultację z wykwalifikowanym chirurgiem. Konsultacja obejmuje omówienie celów operacji, historii zdrowia, leków i ewentualnego ubezpieczenia. Chirurg będzie również omówić kroki, które będą zaangażowane w operacji, w tym, co się spodziewać po. Lekarz może również użyć IV do dostarczania płynów i leków podczas zabiegu. Jeśli zdecydujesz się na zabieg chirurgiczny, powinieneś przestać przyjmować jakiekolwiek leki rozrzedzające krew na dwa tygodnie przed operacją.

Przed zabiegiem korekcji powiek, pacjent przejdzie dokładne badanie fizyczne. Badanie to obejmuje testy produkcji łez oraz pomiar określonych części powiek. Wykonuje się również badanie wzroku, w tym widzenia peryferyjnego, jak również dla celów roszczeń ubezpieczeniowych. Ponadto, fotografia powiek pomoże lekarzowi zaplanować operację. Zdjęcia te pomogą również określić natychmiastowe i długotrwałe efekty zabiegu, jak również udokumentować wyniki dla celów ubezpieczeniowych.

Arcus marginalis release

Znieczulenie do zabiegu korekcji powiek może być podane przez licencjonowanego anestezjologa przy użyciu znieczulenia regionalnego. Zabieg zazwyczaj wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, co w większości przypadków nie stanowi problemu. Niemniej jednak, znieczulenie jest konieczne do przeprowadzenia zabiegu, zwłaszcza jeśli chirurg jest niedoświadczony. Chirurg najpierw określi zakres retrakcji. Następnie zdecyduje, które mięśnie lub tkanki mają zostać usunięte. Ponadto, chirurg musi odróżnić levator i przegrodę. Lewarek znajduje się nisko na górnej powiece, a przegroda łączy się z oczodołem arcus marginalis.

Blefaroplastyka powieki dolnej przezkoniuszkowa polega na wykonaniu nacięcia wewnątrz powieki dolnej, bez pozostawienia widocznej blizny. Metoda ta pozwala na uniknięcie wielu powikłań, w tym przecięcia mięśnia powieki dolnej. Zapewnia również bezpośredni dostęp do przepukliny tłuszczu oczodołowego. Przezskórne uwolnienie arcus marginalis jest odmianą tej techniki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak słońce działa na trądzik
Czytaj Dalej

Jak słońce działa na trądzik

Chociaż możesz mieć pokusę, aby pozostać w domu, aby uniknąć szkodliwych promieni słonecznych, istnieje wiele korzyści z ekspozycji…