Jakie znieczulenie stosuje się do operacji korekcji uszu?

Jakie znieczulenie stosuje się do operacji korekcji uszu?

Po operacji korekcji uszu, zauważysz, że nacięcia wyglądają bardzo zauważalnie, i możesz się zastanawiać, „Jakie znieczulenie jest używane?”. Odpowiedź zależy od rodzaju operacji otoplastyki, której się poddajesz. Istnieją trzy główne rodzaje znieczulenia: Ogólne, Podwójne i bez nacięć. Każdy z nich ma inne korzyści i wady. W tym artykule wyjaśnimy, czym różni się każde z nich.

Znieczulenie zmierzchowe

Podczas gdy większość rodzajów operacji uszu przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, niektóre rodzaje zabiegów mogą być wykonywane w znieczuleniu zmierzchowym. Lekarz anestezjolog może podawać leki. Lekarz anestezjolog monitoruje parametry życiowe pacjenta w trakcie całego zabiegu i posiada wiedzę pozwalającą na postępowanie w przypadku wystąpienia niepożądanych reakcji fizjologicznych. Wykwalifikowany anestezjolog może również zastosować znieczulenie w półmroku.

Operacje korekcji uszu wykonywane są zarówno u dzieci jak i u dorosłych. U dzieci ucho osiąga 90% swojej prawidłowej wielkości w wieku 5-6 lat. Jednak otoplastyka jest możliwa w każdym wieku. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego dla dziecka i znieczulenia w półmroku dla osoby dorosłej. Choć oba rodzaje operacji korekcji uszu są powszechnym zabiegiem kosmetycznym, różnią się poziomem bólu.

Znieczulenie ogólne

Operacja korekcji uszu wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjenci mogą odczuwać dyskomfort po zabiegu, w tym swędzenie, zasinienie i obrzęk. Nacięcia są zwykle wykonywane w tylnej części ucha, a do ich zamknięcia stosuje się wewnętrzne, nieusuwalne szwy. Po zabiegu uszy potrzebują około roku, aby dostosować się do nowego kształtu. Operację wykonuje się na obu uszach jednocześnie, a okres rekonwalescencji zależy od stopnia korekcji uszu.

Po operacji korekcji uszu, osoba będzie miała senność i mdłości przez około 24 godziny. Osoba ta powinna mieć odpowiedzialną osobę dorosłą, która będzie jej towarzyszyć w domu po zabiegu. Pacjenci nie powinni leżeć płasko na uszach przez pierwsze 24 godziny po zabiegu. Jeśli to zrobią, mogą odczuwać pulsowanie i ogólny dyskomfort. Lekarz zapewni leki łagodzące ból. Pacjenci mogą wrócić do pracy lub szkoły następnego dnia. W tym czasie nie powinni wykonywać niebezpiecznych czynności, takich jak gra w koszykówkę czy jazda na motocyklu.

Otoplastyka bez nacięć

Znieczulenie do otologii bez nacięć różni się w zależności od wieku i rodzaju zabiegu. Pacjenci, którzy poddają się temu zabiegowi są zazwyczaj w wieku nastoletnim, choć otoplastyka bez nacięć może być wykonywana również u dzieci. Metoda bez nacięć jest minimalnie inwazyjną procedurą ambulatoryjną. Pacjenci poddawani są temu zabiegowi w znieczuleniu miejscowym, które jest odpowiednie dla młodszych pacjentów. U dzieci można jednak zastosować znieczulenie ogólne.

Po zabiegu pacjenci powinni przyjmować leki przeciwbólowe przez dwa do trzech dni. Po tym okresie mogą powrócić do normalnej aktywności. Jednak przez sześć tygodni powinni unikać energicznych zajęć lub sportów kontaktowych. Zaleca się, aby pacjenci powstrzymali się od ćwiczeń przez pierwszy tydzień po poddaniu się temu zabiegowi. Ważne jest, aby w tym czasie zachować ostrożność na placu zabaw. Siniaki i obrzęk powinny ustąpić w ciągu tygodnia. Jednak pacjenci mogą doświadczyć zasinienia na uszach i bólu ucha przez tydzień.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy Retinol pomaga w leczeniu trądziku?
Czytaj Dalej

Czy Retinol pomaga w leczeniu trądziku?

Retinol jest składnikiem wielu kremów do leczenia trądziku. Najlepiej stosować go raz dziennie, po umyciu twarzy. Powinien towarzyszyć…
Czy cynk pomaga w leczeniu trądziku?
Czytaj Dalej

Czy cynk pomaga w leczeniu trądziku?

Przeprowadzono wiele badań sprawdzających, czy cynk jest skuteczny jako środek do leczenia trądziku. Kilka z tych badań zostało…
kontraktowa produkcja suplementów
Czytaj Dalej

Jak stosować witaminy na piękną cerę?

Marzysz o promiennej i zdrowej cerze? To możliwe dzięki właściwemu dostarczaniu witamin, które wspierają jej funkcje i wygląd.…
Czy nabiał jest dobry na trądzik?
Czytaj Dalej

Czy nabiał jest dobry na trądzik?

Wiele osób jest ciekawych korzyści płynących z nabiału na trądzik. Niektóre z powodów są związane z białkami mleka…