Jakie znieczulenie stosuje się do operacji korekcji ust?

Jakie znieczulenie stosuje się do operacji korekcji ust?

Jeśli planujesz poddać się operacji powiększania ust, ważne jest, abyś rozumiał, jak przeprowadzana jest procedura. Istnieją cztery rodzaje znieczulenia stosowane podczas operacji korekcji ust: miejscowe, ogólne i dożylne. W poniższym artykule omówiono różnice pomiędzy tymi trzema rodzajami. Jeśli rozważasz poddanie się temu rodzajowi operacji, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o swoich opcjach. Będziesz w stanie podjąć bardziej świadomą decyzję dotyczącą czasu rekonwalescencji i sposobu powrotu do zdrowia po zabiegu.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z akademiamedycynyestetycznej.com.pl

Bezpłatny transfer tkanek

Rozważając zabieg zmniejszenia lub rewizji ust, ważne jest, aby zrozumieć, jak wykonywany jest ten zabieg. Zabieg polega na usunięciu błony podśluzowej, mniejszych gruczołów ślinowych oraz mięśnia orbicularis oris. Chirurg stosuje nacięcie w kształcie litery V, co zmniejsza napięcie na nacięciu. Technika ta zapobiega również przerwaniu mięśnia orbicularis oris.

Proces wykonywania rekonstrukcji wargi obejmuje wiele etapów, a początkowe kroki powinny obejmować ocenę pacjenta i usunięcie wszelkich zmian chorobowych. Podejście rekonstrukcyjne powinno zapewnić najlepszy wynik estetyczny i funkcjonalny. Chirurgiczne wolne płaty mogą zniekształcić wygląd twarzy, ponieważ anestezjolog wstrzykuje je w vermillion skórny. Znieczulenie z zastosowaniem wolnego transferu tkankowego jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku dużych, pełnych grubości ran wargi górnej.

Znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne jest lekiem ogólnym, który pozbawia pacjenta przytomności podczas zabiegu. Jest ono preferowane w stosunku do znieczulenia miejscowego, ponieważ uniemożliwia pacjentowi odczuwanie bólu lub pamiętanie, co działo się podczas zabiegu. Anestezjolog będzie monitorował funkcje życiowe pacjenta, drogi oddechowe i ciśnienie krwi podczas całego zabiegu. Większość pacjentów nie odczuwa żadnego dyskomfortu ani utraty pamięci po poddaniu się znieczuleniu. Niektórzy pacjenci doświadczają nudności lub wymiotów podczas zabiegu, które są łatwo kontrolowane przez kroplówkę lub przez wdychanie gazu przez maskę. Po zabiegu pacjent zazwyczaj zasypia w ciągu dwóch do trzech minut.

Chociaż istnieją zalety i wady znieczulenia ogólnego do operacji korekcji ust, najlepiej unikać go, jeśli obawiasz się o jego bezpieczeństwo. Większość zabiegów chirurgii kosmetycznej można wykonać bez znieczulenia ogólnego, ale niektórzy chirurdzy plastyczni stosują tę metodę przy dłuższych i bardziej skomplikowanych operacjach. Ma również lepszą kontrolę nad pacjentem, co wiele osób preferuje w przypadku tych procedur. Tak więc, kiedy znieczulenie ogólne jest używane do operacji korekcji ust?

Sedacja dożylna

Jeśli planujesz poddać się operacji korekcji ust, możesz zastanawiać się, czy sedacja dożylna jest dla Ciebie odpowiednia. Sedacja dożylna to zabieg polegający na wprowadzeniu do żyły małego cewnika w celu wywołania stanu odprężenia. Podczas gdy większość pacjentów jest w stanie mówić i poruszać się po zabiegu, opcja ta nie jest idealna dla tych, którzy wymagają rozległego leczenia lub długiego czasu rekonwalescencji.

Pacjenci zazwyczaj decydują się na całkowite znieczulenie przed poddaniem się zabiegowi korekcji ust. I chociaż jest to skuteczna opcja w wielu przypadkach, ma swoje wady. Po pierwsze, istnieje możliwość wystąpienia nudności, co często wymaga noclegu, a znieczulenie jest tym silniejsze, im późniejszy zabieg, tym większe ryzyko. Zastosowanie IV sedacji do zabiegu korekcji ust eliminuje te wady. Będziesz również w stanie odpowiedzieć na pytania i polecenia bez uczucia niepokoju lub strachu. Ponadto, po zabiegu prawdopodobnie nie będą Państwo pamiętać jego przebiegu.

Znieczulenie miejscowe

Chociaż operacja zmniejszenia ust jest stosunkowo prostym zabiegiem ambulatoryjnym, okres rekonwalescencji może być dłuższy niż kilka dni. Lekarz udzieli Państwu wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej i opieki pooperacyjnej. Po zabiegu można spodziewać się obrzęku. Okłady z lodu pomogą kontrolować obrzęk i ból, mogą być również przepisane leki. Obrzęk zmniejszy się w ciągu kilku dni, ale jego całkowite zniknięcie może potrwać kilka tygodni. Może również wystąpić pewne zaczerwienienie i zewnętrzne zasinienie w miejscu zabiegu.

W niedawnym badaniu obejmującym 240 pacjentów, strona trzecia przeanalizowała dane uzyskane z ośrodka badań klinicznych David Grant Medical Center’s Clinical Investigation Facility. Porównano medianę skali bólu VAS z miejscowym środkiem znieczulającym. Pacjenci, którzy preferowali znieczulenie miejscowe, zostali przeanalizowani przy użyciu testu chi kwadratowej dobroci dopasowania i sparowanego testu sign-rank. Istotność statystyczna została określona przez P =.0105, wskazując, że sparowany test sign-rank był istotny i znieczulenie miejscowe było mniej preferowane.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Znieczulenie do zabiegu powiększenia piersi
Czytaj Dalej

Znieczulenie do zabiegu powiększenia piersi

Istnieją trzy ogólne rodzaje znieczulenia stosowane podczas operacji powiększania piersi: znieczulenie zmierzchowe, znieczulenie miejscowe tumescencyjne oraz sedacja świadoma.…
Czy słodycze powodują trądzik?
Czytaj Dalej

Czy słodycze powodują trądzik?

Jeśli szukasz łatwego sposobu na kontrolowanie trądziku, spróbuj unikać słonych i cukrowych przekąsek. Mleczna i biała czekolada mają…