Zastanawiasz się nad depilacją laserową? Sprawdź, od czego zacząć

Możliwość uzyskania długotrwałych efektów to jeden z najczęstszych powodów, dlaczego decydujemy się na depilację laserową. Zanim jednak udasz się do kosmetologa, aby usunąć zbędne owłosienie przy pomocy lasera, przeczytaj jak się przygotować do zabiegu oraz czego można się po nim spodziewać.

Czy depilacja laserowa jest dla każdego?

Depilacja laserowa to trwała metoda usuwania owłosienia. Polega na uszkodzeniu cebulki włosa za pomocą precyzyjnej wiązki światła, która podgrzewa melaninę (barwnik włosa) i wywołuje efekt fototermolizy. W efekcie dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia mieszka włosowego, który nie jest w stanie się zregenerować przez wiele miesięcy, a nawet lat. Specjaliści z Kliniki La Perla w Krakowie polecają depilację laserową osobom, którym zależy na długotrwałym komforcie posiadania gładkiej skóry. Należy jednak pamiętać, że laser działa na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu, dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Aby pozbyć się owłosienia z danego obszaru, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, ponieważ cały proces może trwa zwykle kilka miesięcy. Ostatecznie jednak pozbywamy się włosków na bardzo długo.

Laserowe usuwanie owłosienia jest powszechnie uznawane za bezpieczne, jednak istnieje grupa osób, które nie powinny poddawać się laseroterapii, m.in. osoby chore na nowotwory i niektóre choroby dermatologiczne (fotodermatozy, łuszczyca, bielactwo), a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, do którego należy się odpowiednio przygotować. Dzięki temu procedura staje się maksymalnie bezpieczna i skuteczna. Mniej więcej na miesiąc zrezygnuj z wyrywania włosków pęsetą i używania depilatora. Dzień przed lub w dniu zabiegu należy ogolić obszar, który będzie poddawany działaniu lasera. Co najmniej 5 tygodni przed zabiegiem zrezygnuj z opalania skóry oraz stosowania samoopalacza. Im jaśniejsza skóra, tym większa skuteczność lasera. Na okres co najmniej 3 tygodni przed zabiegiem odstaw leki, zioła i kosmetyki zawierające składniki fotouczulające, np. retinol.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

W zależności od wielkości depilowanego obszaru depilacja laserowa trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa. Na skórę nakładany jest specjalny żel i ewentualnie krem znieczulający (w przypadku osób o niskim progu bólu). Kosmetolog prowadzi głowicę lasera, z ogromną precyzją likwidując cebulki włosów na wyznaczonym obszarze. Depilacja laserowa nie wymaga rekonwalescencji, więc od razu po jej wykonaniu można wrócić do codziennej aktywności, pamiętając jednak o przestrzeganiu kilku ważnych zaleceń. Po zabiegu nie można się opalać ani korzystać z solarium. Przed wyjściem z domu należy nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym. Zaleceń tych należy przestrzegać przez minimum 3 tygodnie. Depilacja laserowa uwrażliwia skórę na działanie promieniowania UV, więc kontakt ze słońcem mógłby spowodować powstanie uszkodzeń skóry i przebarwień.

Gdzie wykonać depilację laserową?

W wyborze miejsca, w którym wykonamy depilację laserową, należy kierować się przede wszystkim renomą oraz doświadczeniem personelu. Nieumiejętna obsługa lasera może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Nieprofesjonalny sprzęt i brak kwalifikacji personelu to nie tylko ryzyko braku efektów, ale też poważnych uszkodzeń skóry, poparzeń czy przebarwień.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej i poznać polecane kliniki medycyny estetycznej, odwiedź www.findbeauty.expert.com.

Treść promocyjnaPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki krem wybrać na trądzik różowaty
Czytaj Dalej

Jaki krem wybrać na trądzik różowaty

Wybierając krem nawilżający do twarzy na trądzik różowaty, musisz unikać składników takich jak alkohol, oczar wirginijski, olejki eteryczne…