Laser pikosekundowy – odmładzanie bez skalpela

Laser pikosekundowy to godny następca skalpela w zabiegach odmładzających. Sprawdź, jakie efekty daje pikosekundowa laseroterapia.

Mało inwazyjne metody odmładzania stosowane w medycynie estetycznej zaczynają wypierać zabiegi chirurgiczne. Pacjenci chętniej korzystają z zabiegów, które nie wymagają hospitalizacji ani długotrwałej rekonwalescencji. Co zamiast skalpela? Jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi jest laser pikosekundowy, który służy nie tylko do odmładzania, ale też do usuwania tatuażu, przebarwień, blizn i rozstępów. Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnych zabiegów laserowych? Sprawdź.

Czym wyróżnia się laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy to najnowocześniejszy z laserów stosowanych w klinikach medycyny estetycznej. Urządzenie pracuje w technologii pikosekundowej. Działa szybciej i bardziej precyzyjnie niż jego poprzednik – laser nanosekundowy. Lasery pikosekundowe wyposażone są w szereg głowic, które umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju zabiegów. Przykładowo, głowica z frakcjonowaną plamką, czyli głowica frakcyjna, pozwala na wykonywanie skutecznych i niewymagających niemal rekonwalescencji zabiegów odmładzających i regenerujących skórę. Takie urządzenia, jak pikosekundowy laser Pico Plus, dostępny w Klinice Miracki w Warszawie, mogą pracować na wszystkich fototypach skóry. Dzięki ultrakrótkim impulsom nie ma ryzyka poparzeń. Zabieg jest bezpieczny, nie niesie ze sobą ryzyka powikłań.

Zabiegi z użyciem laserów pikosekundowych często nie wymagają znieczulenia, ponieważ nieprzyjemne doznania zostały zmniejszone do minimum, dzięki zastosowaniu efektywnego systemu chłodzenia oraz samej technologii pikosekundowej, która nie powoduje urazu termicznego w skórze. W przypadku większych obszarów ciała, które wymagają intensywniejszej terapii laserowej, na skórę stosuje się krem znieczulający. Laserowe odmładzanie twarzy nie wymaga rekonwalescencji. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Po kilku dniach wszelkie podrażnienia znikają bez śladu.

Wskazania do zabiegu laserem pikosekundowym

Laser pikosekundowy to urządzenie wielofunkcyjne. Stanowi złoty standard w usuwaniu wszelkich niedoskonałości skóry: 

  • plam starczych, 
  • przebarwień, 
  • zmarszczek, 
  • rozszerzonych porów, 
  • blizn potrądzikowych i pourazowych,
  • rozstępów. 

Umożliwia rozjaśnienie kolorytu cery, zniwelowanie zaczerwienienia i głębokie odmłodzenie skóry. Terapia laserem pikosekundowym sprawdza się przy trądziku różowatym.

Laser pikosekundowy działa na dwa sposoby. Po pierwsze: powoduje rozbicie cząsteczek pigmentu na elementy wielkości pyłu, które następnie usuwane są samodzielnie przez organizm. Po drugie: laser pobudza fibroblasty (komórki skóry) do produkcji kolagenu i elastyny. Wzmożona produkcja struktur białkowych pozwala na osiągnięcie efektu napięcia i odmłodzenia skóry.

Chociaż laser pikosekundowy ma szerokie zastosowanie, a zabiegi charakteryzują się niską inwazyjnością, istnieje szereg przeciwwskazań. Zabiegu tego nie należy wykonywać w przypadku: ciąży i karmienia piersią, świeżej opalenizny, skłonności do bliznowców, przyjmowania leków i ziół światłouczulających, aktywnych infekcji skórnych, nowotworów.

Laser pikosekundowy – efekty

Dzięki temu, że laser pikosekundowy „zmusza” skórę do przeprowadzenia intensywnych procesów regeneracyjnych, poprawia kondycję skóry na wielu poziomach. Niezależnie od tego, w jakim celu wykonujesz zabieg – czy chcesz się pozbyć przebarwień, czy zmarszczek – Twoja skóra stanie się gładka i zregenerowana. Oczekiwany rezultat terapeutyczny można osiągnąć już w trakcie kilku zabiegów laserem pikosekundowym. Specjaliści zalecają minimum trzy powtórzenia laseroterapii. Trudniejsze zmiany skórne (blizny, rozstępy) mogą wymagać dłuższej kuracji.Dowiedz się więcej na temat laserów pikosekundowych skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Pigułki antykoncepcyjne a trądzik
Czytaj Dalej

Pigułki antykoncepcyjne a trądzik

Jeśli jesteś kobietą szukającą sposobów na zapobieganie powstawaniu trądziku, być może słyszałaś o zaletach tabletek antykoncepcyjnych. Antykoncepcja może…
Jaki krem wybrać na trądzik różowaty
Czytaj Dalej

Jaki krem wybrać na trądzik różowaty

Wybierając krem nawilżający do twarzy na trądzik różowaty, musisz unikać składników takich jak alkohol, oczar wirginijski, olejki eteryczne…