Laser pikosekundowy – odmładzanie bez skalpela

Laser pikosekundowy to godny następca skalpela w zabiegach odmładzających. Sprawdź, jakie efekty daje pikosekundowa laseroterapia.

Mało inwazyjne metody odmładzania stosowane w medycynie estetycznej zaczynają wypierać zabiegi chirurgiczne. Pacjenci chętniej korzystają z zabiegów, które nie wymagają hospitalizacji ani długotrwałej rekonwalescencji. Co zamiast skalpela? Jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi jest laser pikosekundowy, który służy nie tylko do odmładzania, ale też do usuwania tatuażu, przebarwień, blizn i rozstępów. Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnych zabiegów laserowych? Sprawdź.

Czym wyróżnia się laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy to najnowocześniejszy z laserów stosowanych w klinikach medycyny estetycznej. Urządzenie pracuje w technologii pikosekundowej. Działa szybciej i bardziej precyzyjnie niż jego poprzednik – laser nanosekundowy. Lasery pikosekundowe wyposażone są w szereg głowic, które umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju zabiegów. Przykładowo, głowica z frakcjonowaną plamką, czyli głowica frakcyjna, pozwala na wykonywanie skutecznych i niewymagających niemal rekonwalescencji zabiegów odmładzających i regenerujących skórę. Takie urządzenia, jak pikosekundowy laser Pico Plus, dostępny w Klinice Miracki w Warszawie, mogą pracować na wszystkich fototypach skóry. Dzięki ultrakrótkim impulsom nie ma ryzyka poparzeń. Zabieg jest bezpieczny, nie niesie ze sobą ryzyka powikłań.

Zabiegi z użyciem laserów pikosekundowych często nie wymagają znieczulenia, ponieważ nieprzyjemne doznania zostały zmniejszone do minimum, dzięki zastosowaniu efektywnego systemu chłodzenia oraz samej technologii pikosekundowej, która nie powoduje urazu termicznego w skórze. W przypadku większych obszarów ciała, które wymagają intensywniejszej terapii laserowej, na skórę stosuje się krem znieczulający. Laserowe odmładzanie twarzy nie wymaga rekonwalescencji. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Po kilku dniach wszelkie podrażnienia znikają bez śladu.

Wskazania do zabiegu laserem pikosekundowym

Laser pikosekundowy to urządzenie wielofunkcyjne. Stanowi złoty standard w usuwaniu wszelkich niedoskonałości skóry: 

  • plam starczych, 
  • przebarwień, 
  • zmarszczek, 
  • rozszerzonych porów, 
  • blizn potrądzikowych i pourazowych,
  • rozstępów. 

Umożliwia rozjaśnienie kolorytu cery, zniwelowanie zaczerwienienia i głębokie odmłodzenie skóry. Terapia laserem pikosekundowym sprawdza się przy trądziku różowatym.

Laser pikosekundowy działa na dwa sposoby. Po pierwsze: powoduje rozbicie cząsteczek pigmentu na elementy wielkości pyłu, które następnie usuwane są samodzielnie przez organizm. Po drugie: laser pobudza fibroblasty (komórki skóry) do produkcji kolagenu i elastyny. Wzmożona produkcja struktur białkowych pozwala na osiągnięcie efektu napięcia i odmłodzenia skóry.

Chociaż laser pikosekundowy ma szerokie zastosowanie, a zabiegi charakteryzują się niską inwazyjnością, istnieje szereg przeciwwskazań. Zabiegu tego nie należy wykonywać w przypadku: ciąży i karmienia piersią, świeżej opalenizny, skłonności do bliznowców, przyjmowania leków i ziół światłouczulających, aktywnych infekcji skórnych, nowotworów.

Laser pikosekundowy – efekty

Dzięki temu, że laser pikosekundowy „zmusza” skórę do przeprowadzenia intensywnych procesów regeneracyjnych, poprawia kondycję skóry na wielu poziomach. Niezależnie od tego, w jakim celu wykonujesz zabieg – czy chcesz się pozbyć przebarwień, czy zmarszczek – Twoja skóra stanie się gładka i zregenerowana. Oczekiwany rezultat terapeutyczny można osiągnąć już w trakcie kilku zabiegów laserem pikosekundowym. Specjaliści zalecają minimum trzy powtórzenia laseroterapii. Trudniejsze zmiany skórne (blizny, rozstępy) mogą wymagać dłuższej kuracji.Dowiedz się więcej na temat laserów pikosekundowych skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Jak poprawić swoją skórę?

Wszyscy wiemy, że zdrowa dieta i regularne ćwiczenia są ważne dla ogólnego zdrowia naszego organizmu. Ale co z…
Jak ukryć trądzik
Czytaj Dalej

Jak ukryć trądzik

Jednym z najważniejszych kroków w ukrywaniu trądziku jest użycie korektora. Ten produkt jest w różnych formach i ma…