Czy laserowe usuwanie trądziku jest dobre dla Twojego zdrowia?

Czy laserowe usuwanie trądziku jest dobre dla Twojego zdrowia?

Być może rozważasz poddanie się zabiegowi laserowego usuwania trądziku. Zanim podejmiesz decyzję, upewnij się, że znasz korzyści i efekty uboczne. Dowiedz się, czy leczenie to jest objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Należy również rozważyć koszty. Jeśli masz ubezpieczenie, może być w stanie otrzymać jakąś formę zwrotu kosztów.

Efekty uboczne

Leczenie laserem trądziku może powodować efekty uboczne w krótkim okresie czasu. Jednak długoterminowe wyniki są znacznie bardziej pozytywne. Blizny potrądzikowe są znacznie zmniejszone po leczeniu laserowym. Zabieg laserowy zmniejsza ilość produkowanego sebum. Ponadto sprzyja remodelingowi kolagenu w skórze.

Liczba wymaganych zabiegów zależy od rodzaju zastosowanego lasera i nasilenia blizn potrądzikowych. Niektórzy pacjenci mogą potrzebować tylko jednego zabiegu, podczas gdy inni mogą potrzebować nawet czterech sesji w odstępie około dwóch do trzech miesięcy. Pacjent powinien ograniczyć ekspozycję na słońce i aktywność fizyczną przez dwa do trzech tygodni po zabiegu.

Przeprowadzono badanie mające na celu określenie, czy efekty zabiegów laserowego usuwania trądziku są trwałe. Jednak wyniki badania nie były jednoznaczne. Ponadto nie można było określić skuteczności zabiegu, gdy pacjenci przerwali otrzymywanie leczenia. Leczenie laserem trądziku może powodować tymczasowe skutki uboczne u niektórych pacjentów, ale nadal jest to lepsza alternatywa niż tradycyjne metody.

Korzyści

Oprócz usuwania trądziku, zabieg laserowy może również pomóc w zmniejszeniu blizn po skazie. Laser wnika głęboko w skórę i pomaga organizmowi produkować kolagen, który pomaga organizmowi leczyć skórę. Zabieg ten jest zatwierdzony przez FDA i bezpieczny, i działa na nawet najgłębsze obszary blizny bez uszkodzenia otaczających tkanek. Jest to proste, skuteczne rozwiązanie w leczeniu blizn potrądzikowych.

Laser diodowy o długości fali 1450 nm jest wykorzystywany do celowania w gruczoł łojowy. Jego wywołana ciepłem koagulacja termiczna gruczołu łojowego zmniejsza produkcję sebum. Ponadto, w niektórych badaniach wykazano zmniejszenie liczby zmian chorobowych. Pomimo tych korzyści, zabieg ma swoje skutki uboczne. Pacjenci mogą doświadczyć znacznego bólu podczas zabiegu, suchości i rumienia.

Kolejną zaletą zabiegu laserowego usuwania trądziku jest to, że usuwa on wierzchnią warstwę skóry, co skutkuje zmniejszeniem blizn. Proces ten również przyciąga krew do dotkniętego obszaru, co skutkuje mniejszą ilością widocznych blizn. Laser jest wystarczająco silny, aby kierować głębokie naczynia krwionośne i komórki skóry, więc może również pomóc zmniejszyć stan zapalny.

Koszt

Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na koszt zabiegu laserowego usuwania trądziku. Po pierwsze, istnieje wiele różnych rodzajów zabiegów laserowych, a niektóre z nich są droższe niż inne. Dodatkowo, niektóre rodzaje laserów traktować skórę bardziej głęboko niż inne. Koszty leczenia laserowego zazwyczaj zależą od tego, ile sesji będziesz potrzebować, a mogą one zostać obniżone, jeśli płacisz w ratach. Na przykład, jeśli poddajesz się leczeniu małej blizny na policzku, koszt będzie znacznie niższy niż w przypadku poddania się temu samemu zabiegowi na górnej części pleców. Ponadto niektóre rodzaje blizn są trudniejsze do leczenia, np. blizny po szpikulcu do lodu, i może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednej sesji.

W zależności od tego, jak poważne są Twoje blizny, prawdopodobnie będziesz potrzebować od dwóch do pięciu zabiegów, aby całkowicie wyeliminować trądzik. Jednak niektóre zabiegi laserowe są tak silne, że wystarczy jedna sesja, jeśli masz łagodne blizny. Jednak silniejsze lasery mogą powodować więcej blizn i wymagają dłuższego czasu rekonwalescencji i wyższego ryzyka skutków ubocznych.

Pokrycie ubezpieczeniowe

Jeśli rozważasz leczenie laserowe trądziku, najlepiej jest sprawdzić u swojego ubezpieczyciela, czy obejmuje on to leczenie. Wiele planów pokrywa usługi dermatologiczne, jeśli są one uważane za medycznie niezbędne. Jednakże, Twoja dopłata będzie zależała od Twojego planu i rodzaju lekarza, którego wybierzesz. Jeśli ubezpieczenie nie pokrywa zabiegów laserowych, być może trzeba będzie zapłacić za procedurę samodzielnie.

Niektóre rodzaje zabiegów laserowych są uważane za zabiegi kosmetyczne i nie są pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne. Jednak niektóre zabiegi są pokrywane przez państwowe plany zdrowotne. Na przykład, niektóre plany ubezpieczeniowe obejmują peelingi chemiczne, które odblokowują pory i usuwają martwe komórki skóry. Jeśli jednak szukasz głębszego peelingu, możesz być zmuszony zapłacić wyższą kwotę. Niektórzy ubezpieczyciele pokrywają koszty mikrodermabrazji, zabiegu, który usuwa zewnętrzną warstwę skóry. Chociaż nie leczy trądziku bezpośrednio, może zmniejszyć blizny po trądziku i poprawić teksturę skóry. Może być jednak kosztowna i może wymagać od pięciu do 12 sesji.

Jeśli szukasz sposobu na zmniejszenie lub wyeliminowanie blizn potrądzikowych, leczenie laserowe jest realną opcją. W zależności od rodzaju blizny, dostępnych jest kilka rodzajów zabiegów laserowych. Niektóre z nich są przeznaczone do stymulowania produkcji kolagenu, podczas gdy inne mają na celu wypełnienie wgłębionych blizn. Twój dermatolog określi, który rodzaj jest najlepszy dla stanu Twojej skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki krem wybrać na trądzik różowaty
Czytaj Dalej

Jak wyleczyć trądzik makulakowy

Jeśli cierpisz na trądzik plamisty, bardzo ważne jest, aby poznać przyczyny, objawy i sposoby leczenia tego stanu. Możesz…