Czy czosnek pomaga w leczeniu trądziku?

Jak wyleczyć trądzik po 30 roku życia bez użycia ostrych środków chemicznych

Jeśli zastanawiasz się, jak wyleczyć trądzik po 30 roku życia bez użycia ostrych chemikaliów, trafiłeś we właściwe miejsce. Istnieje kilka produktów na rynku, które mogą pomóc w oczyszczeniu plam trądzikowych. Produkty te obejmują nadtlenek benzoilu i siarki.

Sulfur

Sulfur jest składnikiem, który może pomóc oczyścić swój trądzik, ale istnieje kilka wad. Po pierwsze, może podrażnić skórę. Będzie również powodować suchość i łuszczenie. Dodatkowo, siarka może mieć wyraźny zapach. Może on być szczególnie wyczuwalny w produktach na bazie naturalnej lub do skóry wrażliwej.

Siarka jest dostępna w sklepach kosmetycznych, drogeriach i online. Jeśli nie możesz jej znaleźć, możesz również poprosić dermatologa o przepisanie silnego produktu z siarką. Siarka znajduje się również w niektórych dostępnych bez recepty preparatach na trądzik, w tym ProActiv Emergency Blemish Relief. Wyniki terapii siarkowej mogą trwać do trzech miesięcy.

Siarka to środek do miejscowego leczenia trądziku, który ma działanie podobne do kwasu salicylowego i nadtlenku benzoilu. Działa poprzez wysuszenie powierzchni skóry, wchłanianie nadmiaru oleju i odblokowanie porów. Niektóre produkty siarkowe zawierają również rezorcynol, substancję przeciwzapalną. Jest najbardziej skuteczny w przypadku łagodnego i umiarkowanego trądziku.

Nadtlenek benzoilu

Nadtlenek benzoilu jest doskonałym środkiem do leczenia trądziku, ale może mieć pewne działania niepożądane, jeśli jesteś uczulony. Może również powodować podrażnienie skóry, więc ważne jest, aby dokładnie przeczytać instrukcje. Ponadto, najlepiej jest używać nadtlenku benzoilu tylko na dotkniętych obszarach. Jeśli używasz tego zabiegu często, powinieneś po nim umyć twarz ciepłą wodą. Nie używaj go również na kolorowych ubraniach i włosach.

Nadtlenek benzoilu jest silnym środkiem leczniczym, który zabija bakterie i zmniejsza ilość białych i czarnych zaskórników. Ma również działanie przeciwzapalne i jest dostępny bez recepty (OTC) w postaci żelu lub kremu. Zazwyczaj nakłada się go na twarz raz lub dwa razy dziennie po jej umyciu. Krem lub żel należy nakładać na skórę co najmniej 20 minut po jej umyciu.

Nadtlenek benzoilu jest również dostępny w postaci produktów stosowanych miejscowo. Mogą one jednak powodować podrażnienie skóry i zwiększać podatność na oparzenia słoneczne. Z tego powodu ważne jest, aby stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym, który ma SPF 30 lub wyższy. Poza tym, miejscowo stosowany nadtlenek benzoilu może wybielić Twoje ubrania i włosy. Jednak te skutki uboczne powinny zniknąć po kilku dniach lub tygodniach.

Nadtlenek benzoilu to popularny środek do leczenia trądziku. Najsilniejsze jego stężenie możesz kupić bez recepty. Jego głównym zadaniem jest zabijanie bakterii trądzikowych i odblokowywanie porów. Często jest łączony z innym leczeniem, takim jak retinoid (adapalen 0,1% żel), który może pomóc nadtlenkowi benzoilu działać lepiej. Powinieneś stosować ten zabieg co najmniej dwa razy dziennie i upewnij się, że stosujesz go również z tyłu.

Nadtlenek benzoilu jest również antybiotykiem. Często jest przepisywany kobietom w ciąży, które chcą zajść w ciążę. Pamiętaj jednak, że powinnaś stosować go tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Być może będziesz musiała stosować go przez kilka tygodni lub miesięcy, zanim zobaczysz rezultaty. Ponadto antybiotyki mogą sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej wrażliwa na światło słoneczne.

Nadtlenek benzoilu jest powszechnie stosowanym lekiem na trądzik. Działa skutecznie na skórę trądzikową i można go kupić bez recepty. Jeśli jednak Twój trądzik jest poważniejszy, koniecznie udaj się do dermatologa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy alkohol ma wpływ na trądzik?
Czytaj Dalej

Czy alkohol ma wpływ na trądzik?

Alkohol nie jest pierwotną przyczyną trądziku, ale może zaostrzyć ten stan u osób, które już go mają. Dzieje…
Jak wygląda trądzik różowaty?
Czytaj Dalej

Jak wygląda trądzik różowaty?

Jeśli podejrzewasz u siebie trądzik różowaty, Twój lekarz zapyta Cię o Twoje objawy i historię zdrowia. Następnie przeprowadzi…