jak opóźnić starzenie się skóry

Jak opóźnić starzenie się skóry? Najlepsze sposoby!

Starzenie się skóry to naturalny proces, który dotyczy każdego. Skóra nie pozostanie na zawsze idealna i jędrna, ale sam proces jej starzenia się może zostać opóźniony. W jaki sposób to osiągnąć? Dowiedz się już teraz!

Z upływem czasu nie da się wygrać. W końcu każdy z nas zobaczy zmiany zachodzące w ciele. Skóra staje się mniej jędrna i elastyczna, zaczynają pojawiać się na niej przebarwienia oraz zmarszczki. Samego procesu starzenia nie sposób zatrzymać, ale są sposoby na jego opóźnienie. Aby tego dokonać, konieczna będzie jednak regularna pielęgnacja. Ważne jest zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz dostarczanie odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Dlaczego skóra się starzeje?

Starzenie się nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na zmianę wyglądu skóry. Duże znaczenie mają także warunki zewnętrzne. Skóra codziennie narażona jest na wiele różnych bodźców, które mogą negatywnie oddziaływać na jej wygląd. Co w największym stopniu wpływa na skórę? Oto kilka przykładów:

  • styl życia;
  • ilość snu;
  • dieta;
  • warunki atmosferyczne.

Z wyżej wymienionych czynników szczególną uwagę warto zwrócić na sen. Odpowiada on przede wszystkim za regenerację organizmu. W czasie snu skóra może przyswoić wszystkie substancje oraz materiały. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednia dieta – to dzięki niej zadbasz o swoją skórę od środka.

Jeżeli chodzi o czynniki atmosferyczne, to na wygląd skóry przede wszystkim wpływ ma promieniowanie UV. Może ono w znaczący sposób wpłynąć na utratę elastyczności skóry. Pod jego wpływem dochodzi do rozpadu, a czasem zaniku włókien kolagenowych. Wpływ na skórę ma również jakość powietrza. Osoby mieszkające w dużych miastach mają zwiększony kontakt z zanieczyszczeniami, które mogą zdecydowanie przyspieszyć proces starzenia się skóry. 

Dzisiejszy świat zmusza do szybkiego tempa życia, które może doprowadzić do nadmiernego stresu. Ten czynnik może mieć naprawdę duże znaczenie przy starzeniu się skóry. Tempo życia sprawia również, że mało jest czasu na zadbanie o prawidłową higienę skóry.

Jak dieta wpływa na starzenie się skóry?

Styl życia ma wpływ nie tylko na to, jak się czujesz. Zmiana nawyków żywieniowych potrafi w dużym stopniu wpłynąć na wygląd zewnętrzny. Substancje dostarczane wraz z pożywieniem zapewniają skórze składniki odżywcze, dzięki którym zachowuje ona swój zdrowy wygląd. Dieta dla skóry powinna zawierać nienasycone kwasy tłuszczowe, które będą regulować pracę gruczołów łojowych oraz zapobiegać infekcjom bakteryjnym. Nienasycone kwasy tłuszczowe przyczyniają się również do wzmożonej produkcji włókien elastanowych oraz kolagenowych. 

W diecie powinny znajdować się także kwasy tłuszczowe omega 3, 6 oraz 9. To one wpływają na prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Oprócz nich w diecie powinny znaleźć się również antyoksydanty, czyli witamina A, C oraz E. Znajdziesz je w owocach i warzywach.

Jakich kosmetyków używać, aby spowolnić starzenie się skóry?

Spowolnienie starzenia się skóry nie będzie możliwe bez odpowiedniego poziomu jej nawodnienia. Dlatego warto używać kremów nawilżających. Ten kosmetyk nie dostarcza wody do skóry, ale sprawia, że mniejsza jej ilość wyparowuje. Tworzy specjalną barierę, która wzmacnia naturalne systemy obronne skóry. W ten sposób działają między innymi kremy przeciwzmarszczkowe. Jeżeli szukasz produktu wysokiej jakości, to warto zdecydować się na kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe Vichy

Prawidłowa pielęgnacja kluczem do pięknej skóry

Odpowiednia pielęgnacja skóry ma bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim skórę warto bardzo dokładnie oczyszczać. Szczególnie uwagę na to powinny zwracać kobiety, których obowiązkiem powinien być codzienny i dokładny demakijaż. Raz w tygodniu warto przeprowadzić peeling twarzy. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, dzięki czemu produkty nawilżające będą lepiej się wchłaniały. Warto wspomnieć, że dbanie o skórę powinno dotyczyć również mężczyzn. Na rynku znajdą oni wiele produktów, które doskonale się do tego celu sprawdzą. Przykładem może być krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn.

Procesu starzenia się nie można zatrzymać. Są jednak sposoby na jego spowolnienie. Jeżeli będziesz stosować się do naszych porad, to zachowasz piękną i zdrową skórę przez długi czas!Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Pasta kokosowa a olej kokosowy — co wybrać?

W ostatnich latach produkty kokosowe zyskały ogromną popularność wśród zwolenników zdrowego odżywiania. Olej kokosowy, pozyskiwany z miąższu kokosa, jest ceniony za swoje właściwości odżywcze i wszechstronne zastosowanie w kuchni oraz kosmetyce. Z kolei pasta kokosowa, będąca niczym innym jak zmielonym miąższem kokosowym, stanowi bogate źródło błonnika i zdrowych tłuszczów. Obie formy kokosa wykorzystywane są zarówno do przygotowania egzotycznych dań, jak i w ramach codziennej pielęgnacji, co sprawia, że coraz częściej pojawiają się pytania o ich wartość odżywczą i wpływ na zdrowie.