Pigułki antykoncepcyjne a trądzik

Pigułki antykoncepcyjne a trądzik

Jeśli jesteś kobietą szukającą sposobów na zapobieganie powstawaniu trądziku, być może słyszałaś o zaletach tabletek antykoncepcyjnych. Antykoncepcja może również pomóc zmniejszyć ilość wykwitów trądzikowych, ale możesz być zaniepokojona skutkami ubocznymi tych środków. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści i zagrożeń związanych z kontrolą urodzeń w przypadku trądziku.

Kontrola urodzeń zmniejsza trądzik

Wiele kobiet znalazło sukces z kontrolą urodzeń w celu zmniejszenia trądziku, ale ważne jest, aby wiedzieć, że kontrola urodzeń nie jest lekarstwem na trądzik. Chociaż pomaga kontrolować poziom hormonów i może być korzystne dla niektórych, ma wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych, w tym ryzyko ciąży. Należy skonsultować się z lekarzem lub dermatologiem przed rozpoczęciem kontroli urodzeń, aby zapewnić, że będzie pracować dla Ciebie. Oprócz kontroli urodzeń, powinnaś również zadbać o przestrzeganie zasad właściwej pielęgnacji skóry.

Dermatolog może pomóc Ci ustalić przyczynę trądziku i zalecić najlepsze metody leczenia. Mogą one obejmować zarówno kremy na trądzik wydawane na receptę, jak i hormonalną kontrolę urodzeń. Należy jednak pamiętać, aby porozmawiać ze specjalistą, jeśli inne metody leczenia nie przynoszą rezultatów i nie widać znaczącej poprawy. Dermatolog będzie w stanie zidentyfikować podstawową przyczynę trądziku i przepisać plan leczenia, który pozwoli Ci uwolnić się od trądziku.

Chociaż kontrola urodzeń może zmniejszyć nasilenie trądziku, nie powinnaś sądzić, że całkowicie go wyeliminuje. Kobiety z trądzikiem muszą nadal myć twarz, używać środków do mycia twarzy i stosować inne produkty przeciwtrądzikowe nawet podczas stosowania kontroli urodzeń. Zabiegi te są szczególnie ważne podczas zmian hormonalnych, takich jak miesiączka lub odejście od pigułki. Dr Amy Wechsler zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w tych okresach, aby uniknąć wystąpienia trądziku.

Rozpoczęcie kontroli urodzeń może wywołać początkowe zaostrzenie trądziku u niektórych kobiet, ale powinno to minąć po kilku miesiącach. Twój organizm potrzebuje kilku miesięcy, aby dostosować się do nowych poziomów hormonów. Jeśli nie jesteś skłonna czekać tak długo, to rozważ alternatywne leczenie. Możesz spróbować kwasu salicylowego, b-hydroksykwasu, który odblokowuje pory.

Wiele kobiet wraca do stosowania pigułek, ponieważ po zaprzestaniu ich przyjmowania pojawia się u nich trądzik. Jest to częsty efekt uboczny, a rozwój skóry problemowej po latach tłumienia hormonów może być trudny. To może być również kłopotliwe, aby mieć trądzik, zwłaszcza jeśli skóra jest już poważnie uszkodzony z trądziku. W związku z tym ważne jest, aby omówić kontrolę urodzeń z dermatologiem lub OBGYN.

Skutki uboczne kontroli urodzeń

Jednym z najczęstszych skutków ubocznych stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest trądzik. Trądzik jest przewlekłym schorzeniem, które może prowadzić do zaczerwienienia i zapalenia skóry. Tabletki antykoncepcyjne pomagają kobietom kontrolować trądzik poprzez regulację hormonów, które prowadzą do powstawania trądziku. W pierwszych tygodniach po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą wystąpić u kobiet wykwity trądziku, ale większość kobiet dostosowuje się do nowego poziomu hormonów w ciągu dwóch do trzech miesięcy.

Jeśli rozważasz rozpoczęcie kontroli urodzeń w związku z trądzikiem, powinnaś omówić możliwe skutki uboczne kontroli urodzeń ze swoim pracownikiem służby zdrowia. On lub ona może zalecić odpowiednie tabletki antykoncepcyjne w oparciu o swoje specyficzne potrzeby, nasilenie trądziku i historii zdrowia. Ponieważ każda pigułka zawiera inny rodzaj progestyny, skutki uboczne mogą się nieznacznie różnić w zależności od pigułki.

Najlepszym sposobem zapobiegania trądzikowi podczas stosowania środków antykoncepcyjnych jest codzienne stosowanie kremów z filtrem. Promienie słoneczne mogą nasilać trądzik poprzez nasilenie melasmy, inaczej zwanej plamami słonecznymi. Noszenie filtrów przeciwsłonecznych jest niezbędne, ale należy również porozmawiać z dermatologiem, jeśli zauważysz zmiany w swojej skórze. Dermatolog będzie w stanie zaproponować Ci inne rozwiązania w zakresie leczenia Twoich dolegliwości skórnych.

Połączone doustne środki antykoncepcyjne, które zawierają zarówno estrogen, jak i progestynę, są najskuteczniejsze w redukowaniu trądziku. Istnieje jednak również wiele rodzajów tabletek antykoncepcyjnych, które mogą pogorszyć stan trądziku. Możesz zacząć stosować pigułkę zawierającą wyłącznie progestyny lub minipigułkę, jeśli jest ona dla Ciebie odpowiednia.

Trądzik jest zwykle spowodowany brakiem równowagi hormonów w organizmie. Organizm produkuje nadmiar androgenów, które stymulują gruczoły łojowe i zatykają pory. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych z progestyną może zmniejszyć ten problem, ale ważne jest, aby pilnować ilości przyjmowanych hormonów.

U kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne mogą wystąpić wykwity trądziku w pierwszym miesiącu po rozpoczęciu leczenia. Te wyłomy są normalne, ale mogą być przerażające dla kobiet, które już cierpią na trądzik. Jeśli zauważysz, że często wybuchają, poproś lekarza o antybiotyki, które pomogą uspokoić wykwity na skórze.

Skuteczność kontroli urodzeń

Pigułki kontroli urodzeń są powszechnym sposobem leczenia trądziku i są często przepisywane przez lekarzy. Trądzik jest spowodowany brakiem równowagi w hormonach, takich jak androgeny, które powodują, że skóra produkuje nadmiar sebum, które zatyka pory. Pigułki antykoncepcyjne są na ogół bezpieczne i mogą stanowić doskonałą pierwszą linię leczenia trądziku hormonalnego.

Kontrola urodzeń może być skutecznym sposobem leczenia trądziku, ale należy pamiętać, że niektóre rodzaje trądziku mogą się pogorszyć, zanim się poprawią. Dlatego najlepiej jest skonsultować się z dermatologiem lub OBGYN przed próbą tabletek antykoncepcyjnych. To pomoże Ci wybrać odpowiednią pigułkę i określić, czy są one odpowiednie dla Twojego trądziku.

Oprócz regulowania objawów trądziku, tabletki antykoncepcyjne mogą również pomóc kobietom, które doświadczają nieregularnych cykli miesiączkowych. Dzieje się tak, ponieważ połączenie progesteronu i estrogenu reguluje poziom hormonów, czyniąc je bardziej spójnymi. Oznacza to, że tabletki antykoncepcyjne mogą być nawet skuteczne dla kobiet przed menopauzą, u których występują zaburzenia równowagi hormonalnej.

Chociaż skuteczność tabletek antykoncepcyjnych w przypadku trądziku jest różna, wiele kobiet zgłasza poprawę trądziku podczas stosowania pigułek. Z drugiej strony, niektóre kobiety twierdzą, że trądzik pogarsza się podczas przyjmowania kontroli urodzeń. Niezależnie od skuteczności doustnych środków antykoncepcyjnych, leki na trądzik nigdy nie powinny być stosowane jako leczenie samego trądziku.

Potrzeba kilku tygodni lub miesięcy, aby tabletki antykoncepcyjne zmieniły skórę kobiety. Niektóre badania wykazują pewną poprawę po trzech miesiącach, ale najlepsze wyniki są widoczne po sześciu miesiącach. Dzieje się tak dlatego, że tabletki potrzebują czasu, aby zresetować poziom hormonów w organizmie. W międzyczasie istnieje wiele opcji leczenia miejscowego, które są skuteczne w leczeniu trądziku. Jednym z nich jest kwas salicylowy, b-hydroksykwas, który odblokowuje pory.

Inną opcją są doustne środki antykoncepcyjne, ale mają one pewne skutki uboczne. Wśród nich mogą kolidować z innymi lekami. Żadna z tych metod nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o tym, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Koszt kontroli urodzeń

Istnieją różne marki pigułek kontroli urodzeń dostępne do zakupu online. Hers, na przykład, sprzedaje wiele różnych rodzajów tabletek antykoncepcyjnych za zaledwie 15 dolarów miesięcznie. Oferuje również plany dla osób bez ubezpieczenia. Plany te zazwyczaj obejmują kwestionariusz zdrowotny i krótką konsultację z lekarzem.

Generyczne pigułki antykoncepcyjne są znacznie tańsze niż te sygnowane nazwą firmy. Jeśli nie jesteś pewna kosztu tabletek antykoncepcyjnych, farmaceuta może pomóc Ci znaleźć ich generyczne wersje. Niektórzy lekarze oferują nawet pacjentkom bezpłatne próbki. Wiele kobiet otrzymuje również swoje tabletki antykoncepcyjne w klinikach Planned Parenthood. Ośrodki te mogą zazwyczaj zapewnić niedrogie pigułki antykoncepcyjne dla tych, którzy są nieubezpieczeni lub niedouczeni. Niektóre kliniki pobierają nawet mniej niż wynosi cena detaliczna pigułek.

Przed wprowadzeniem Affordable Care Act (ACA) kobiety posiadające prywatne ubezpieczenie zdrowotne musiały płacić z własnej kieszeni za środki antykoncepcyjne. Pokrycie to różniło się w zależności od stanu i obejmowało podział kosztów. Jednak po 2012 r. ustawa ACA zmieniła ten stan rzeczy. Teraz wiele grupowych planów zdrowotnych i ubezpieczycieli nieposiadających statusu ubezpieczonego musi pokrywać usługi prewencyjne. W celu zidentyfikowania luk w pokryciu skonsultowano się z Institute of Medicine.

Najtańszym rodzajem tabletek antykoncepcyjnych jest pigułka. Jeśli jednak nie jesteś objęta ubezpieczeniem, rozważ zastosowanie alternatywnych metod kontroli urodzeń, takich jak awaryjne środki antykoncepcyjne i metody barierowe. Te alternatywne metody są często tańsze niż tradycyjne opcje, ale nadal ważne jest, aby znaleźć niedrogiego dostawcę i omówić koszty z lekarzem. Jeśli nie możesz znaleźć niedrogiego dostawcy, sprawdź Mira, stronę internetową, która oferuje zniżki na wizyty w gabinecie lekarskim i usługi pilnej opieki. Mira może również dać Ci do 80 procent zniżki na recepty.

Większość planów ubezpieczeniowych pokrywa koszty tabletek antykoncepcyjnych, ale niektóre pokrywają tylko niektóre marki lub wersje generyczne. Sprawdź z dostawcą ubezpieczenia zdrowotnego, aby dowiedzieć się, co twój plan obejmuje, ale w większości przypadków, można kupić tabletki antykoncepcyjne na trądzik bez płacenia z kieszeni. Ponadto, niektóre programy rządowe mogą pokrywać koszty kontroli urodzeń.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki krem wybrać na trądzik różowaty
Czytaj Dalej

Jaki krem wybrać na trądzik różowaty

Wybierając krem nawilżający do twarzy na trądzik różowaty, musisz unikać składników takich jak alkohol, oczar wirginijski, olejki eteryczne…