Kiedy można jeść po znieczuleniu?

Kiedy można jeść po znieczuleniu?

Osoba może jeść jedzenie przed operacją, jeśli jest to zatwierdzone przez lekarza. Jedzenie może być stałe lub płynne. Pokarmy stałe to np. płatki zbożowe lub pokarm dla niemowląt. Przezroczyste płyny, takie jak sok jabłkowy, lody i gotowe roztwory elektrolitów, są dozwolone do dwóch godzin przed operacją. Mleko i preparaty dla niemowląt nie są dozwolone przed operacją. Każda placówka opieki zdrowotnej ma własne wytyczne dotyczące spożywania posiłków przed znieczuleniem.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z agatasmaruje.pl

Przejrzyste płyny

Niedawno przeprowadzona ankieta wśród anestezjologów dziecięcych wykazała, że prawie połowa wszystkich anestezjologów dziecięcych (43,9%) byłaby skłonna zezwolić pacjentom na picie przejrzystych płynów przed operacją. Ponadto 25 procent anestezjologów dziecięcych byłoby skłonnych do indukcji znieczulenia dożylnego, gdyby pacjent był zdrowy. Jednak zdecydowana większość opiekunów nadal trzymała się zasady „NPO do północy”.

Unikanie słodkich pokarmów

Podczas rekonwalescencji kuszące jest jedzenie słodkich smakołyków. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku operacji brzusznych. Warto unikać pokarmów wysokocukrowych, zwłaszcza jeśli przeszedłeś operację ortopedyczną lub ogólną. Pokarmy wysokocukrowe pozbawiają organizm niezbędnych składników odżywczych, co może spowolnić proces gojenia. Ważne jest również, aby unikać picia napojów gazowanych, ponieważ zawierają one bardzo dużo cukru. Aby ograniczyć swoje pragnienie cukru, spróbuj zastąpić wysokocukrowe pokarmy zdrowymi, pożywnymi owocami.

Unikanie smażonych i tłustych potraw

Jeśli idziesz pod nóż, dobrą zasadą jest unikanie smażonych i tłustych potraw przez co najmniej dwa dni po operacji. Tłuste i smażone potrawy nie są pożywne, ale mogą podnieść ciśnienie krwi i spowodować nudności i wymioty. Dodatkowo, smażone jedzenie może podkreślać szwy. Amerykańskie Towarzystwo Anestezjologów ma mniej rygorystyczne wytyczne, ale niektórzy anestezjolodzy nadal zalecają, aby nie jeść po północy dzień przed operacją. Owoce, warzywa i woda to zawsze zdrowy wybór, ale należy unikać smażonych i tłustych potraw co najmniej dzień przed zabiegiem.

Unikanie produktów mlecznych

Chociaż wiele osób uważa, że produkty mleczne są szkodliwe, faktem jest, że produkty mleczne mogą pomóc organizmowi w leczeniu po operacji. Ponieważ zawierają one dużo białka, pomagają organizmowi naprawić się po operacji. Jednak produkty mleczne mogą również zwiększyć wydzielanie w płucach, powodując przewlekły kaszel. Najlepiej jest ograniczyć spożycie produktów mlecznych do niskotłuszczowego sera i jogurtu. Niskotłuszczowy ser nie jest dla Ciebie dobry, ale jogurt to świetny wybór dla tych, którzy właśnie przeszli operację.

Unikanie pokarmów stałych

Wielu pacjentów przechodzi operację po południu, a to oznacza, że przez około 18 godzin będą bez pokarmów stałych. Jednak duży przegląd 30 badań z około 2000 roku wykazał, że pacjenci, którzy pili płyny do dwóch godzin przed operacją, rzadziej mieli pusty żołądek podczas zabiegu. Ponieważ wiele operacji w dzisiejszych czasach odbywa się po południu, podejście to zostało oficjalnie zalecone przez Amerykańskie Towarzystwo Anestezjologów. Oznacza to, że ilość płynów, które możesz wypić przed operacją, powinna być dostosowana do Twoich unikalnych okoliczności.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Zagrożenia związane z alkoholem i operacją
Czytaj Dalej

Jaki jest koszt znieczulenia?

W tym artykule omówimy, jakie są koszty znieczulenia ogólnego, znieczulenia regionalnego, znieczulenia wziewnego i głębokiej sedacji, a także…
Jaką dietę stosować w leczeniu trądziku
Czytaj Dalej

Jaką dietę stosować w leczeniu trądziku

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, gdy próbujesz wyleczyć trądzik, jest zmiana diety. Ogólnie rzecz biorąc, żywności,…
Czy prolaktyna pomaga w leczeniu trądziku?
Czytaj Dalej

Jakich kosmetyków używać na trądzik

Jeśli masz trądzik, powinieneś wiedzieć jakich kosmetyków używać, aby się go pozbyć. Niektóre produkty zawierają składniki, które są…