Czy peeling jest dobry na trądzik?

Czy peeling jest dobry na trądzik?

Peeling jest opcją dla pacjentów, którzy chcą usunąć martwe komórki skóry i poprawić jej strukturę. Peeling może być stosowany w celu poprawy wyglądu skóry i może być również korzystny w leczeniu uporczywego trądziku. Możliwe jest wykonanie peelingu twarzy przy użyciu różnych składników, ale ważne jest, aby użyć odpowiedniego.

Kwas salicylowy Zabiegi peelingu kwasem salicylowym działają poprzez usunięcie zewnętrznych warstw skóry i odblokowanie porów. Zabiegi te mogą powodować pewne zaczerwienienie i bolesność. Jednak roztwór złuszczający nie jest wystarczająco silny, aby spalić skórę. Zazwyczaj odczuwa się lekki dyskomfort, ale nie trwa on długo. Niektórzy praktycy używają małych ręcznych wentylatorów do chłodzenia skóry podczas zabiegu. W niektórych przypadkach zabieg złuszczania może pomóc Ci pozbyć się trądziku.

Chociaż peelingi z kwasem salicylowym są stosunkowo bezpieczne dla większości typów skóry, podczas stosowania tych produktów należy nosić filtr przeciwsłoneczny. Jako kwas, kwas salicylowy może uwrażliwić Twoją skórę na światło słoneczne. Z tego powodu należy unikać stosowania go na dużych powierzchniach ciała. Zamiast tego, należy stosować go tylko na określonych obszarach skóry, gdzie masz trądzik. Zapewni to uzyskanie najbardziej skutecznych rezultatów.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów peelingów z kwasem salicylowym. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz peeling, który najlepiej odpowiada potrzebom Twojej skóry. Ogólnie rzecz biorąc, powinnaś wybrać produkt, który zawiera 2% BHA. Składnik ten jest znany z oczyszczania porów i zapobiegania powstawaniu nowych pryszczy. Powinieneś również wybrać taki, który zawiera antyoksydanty.

Jeśli masz ciężki przypadek trądziku, powinieneś skorzystać z usług dermatologa. Jeśli cierpisz na ciężki przypadek, powinieneś unikać stosowania tego peelingu. Niemniej jednak, nadal jest bezpiecznie używać tego zabiegu dla tych z łagodnym trądzikiem. Może również pomóc pozbyć się śladów po pryszczach, ale należy unikać go, jeśli jesteś w ciąży. Należy omówić swoje opcje z dermatologiem i zdecydować się na odpowiedni typ.

Peelingi kwasem salicylowym można wykonywać w domu, ale nie są one pozbawione ryzyka. Roztwór złuszczający zawiera dużo substancji chemicznych i możesz doświadczyć podrażnienia. Dlatego należy wybrać tylko profesjonalistę, który jest certyfikowany w dermatologii. Jeśli jesteś początkujący, można użyć roztworu peelingu wykonane z 2 procent kwasu salicylowego i 30 procent alfa hydroksykwasów.

Oprócz peelingu trądzikowego, kwas salicylowy jest również skutecznym lekiem na melasmę i przebarwienia. Jego działanie polega na rozbijaniu powierzchownej warstwy skóry i jej odmładzaniu. Hamuje również wzrost komórek, które powodują nowotwory i uszkodzenia słoneczne. Kilka domowych produktów do peelingu z kwasem salicylowym jest dostępnych, ale są one zwykle wykonane z niskich stężeń. Przed zastosowaniem większego stężenia kwasu salicylowego zawsze należy skonsultować się z dermatologiem.

Kwas salicylowy jest skuteczny w peelingu trądzikowym, ponieważ może wnikać głęboko w skórę. Może również rozpuścić zanieczyszczenia skóry i zatory. Kwas będzie również działać jako środek przeciwzapalny i pomoże rozpuścić zapalone pryszcze. Ponadto, kwas salicylowy jest rozpuszczalny w oleju, co czyni go doskonałym wyborem dla osób z tłustą skórą.

Kwas glikolowy Peeling kwasem glikolowym to szybki i skuteczny sposób na odmłodzenie skóry. Jego stężenie wynosi od trzydziestu do czterdziestu procent i pozostaje na skórze przez dwie do trzech minut. Te peelingi chemiczne są czasami określane jako „peelingi na lunch”, ponieważ wymagają niewielkiego lub zerowego czasu przestoju. Możesz odczuwać mrowienie lub lekki dyskomfort, ale zabieg jest bezpieczny i skuteczny.

Peelingi kwasem glikolowym usuwają martwe komórki skóry i mogą powodować łagodne podrażnienie. Mrowienie jest normalne i zwykle ustępuje w ciągu kilku minut. Jednak ciężkie reakcje mogą wymagać porady lekarza. W przypadku wystąpienia poważnych skutków ubocznych należy zgłosić się do dermatologa lub estetyka. Jeśli efekty uboczne utrzymują się, być może będziesz musiała znaleźć inny składnik do swojej pielęgnacji skóry.

Peelingi z kwasem glikolowym mogą być stosowane do redukcji drobnych linii i zmarszczek. Peelingi glikolowe są dostępne jako cotygodniowe zabiegi pielęgnacyjne lub w gabinetach lekarskich. Peelingi glikolowe są generalnie bezpieczne dla skóry, choć przez kilka tygodni należy unikać słońca i ostrych składników. Należy skonsultować się ze swoim dostawcą, aby dowiedzieć się, jaka częstotliwość jest dla Ciebie najlepsza.

Peelingi glikolowe powinny być unikane w przypadku skóry wrażliwej lub osób, które już przyjmują leki na trądzik. Kwas ten może powodować przebarwienia lub oparzenia słoneczne, dlatego po peelingu należy stosować krem z filtrem. Kremy z filtrem SPF 30 lub wyższym mogą chronić Twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, jednocześnie uzupełniając poziom nawilżenia podczas procesu złuszczania.

Jeśli szukasz mocniejszego peelingu glikolowego, powinnaś porozmawiać z dermatologiem lub licencjonowanym estetykiem, zanim zdecydujesz się na ten zabieg. Powinnaś jednak mieć również świadomość, że kwas glikolowy może wysuszyć Twoją skórę i wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Powinnaś również unikać poddawania się peelingowi kwasem glikolowym, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Może on jednak stanowić świetną opcję w leczeniu trądziku.

Kwas zawarty w peelingu glikolowym pomaga organizmowi produkować więcej kolagenu, dzięki czemu Twoja skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Zmniejsza również drobne linie i zmarszczki. Złuszcza również suchą, łuszczącą się skórę. Złuszczanie pomaga również zmniejszyć wielkość porów. Oznacza to mniejszą liczbę wybuchów trądziku.

Kwas może również rozjaśnić Twoją skórę i zmniejszyć widoczność drobnych linii. Może również zmniejszać przebarwienia. Pomaga również skórze lepiej wchłaniać produkty do pielęgnacji skóry. W małym badaniu opublikowanym w 2014 roku stwierdzono, że osoby z trądzikiem, które miały skórę leczoną peelingami z kwasem glikolowym, miały wyraźne zmniejszenie liczby pryszczy.

Peelingi kwasem glikolowym są bezpieczne dla większości osób, jeśli są stosowane prawidłowo. Nie są one jednak pozbawione skutków ubocznych. Osoby o ciemniejszej skórze są bardziej podatne na działanie peelingów z kwasem glikolowym niż osoby o jasnej skórze. Należy również skonsultować się z dermatologiem przed zastosowaniem na swojej skórze peelingów z kwasem glikolowym.

Jessner’s solution

Jessner’s solution for acne to sprawdzony środek do złuszczania chemicznego, który jest skuteczny w walce z trądzikiem pospolitym. Jest on stosowany od ponad 100 lat w leczeniu tego problemu. Ten peeling chemiczny jest znany z silnych właściwości komedolitycznych i jest lipofilny, co pomaga mu wniknąć w skórę. Naukowcy przeprowadzili badanie, aby porównać skuteczność peelingów z kwasem salicylowym z peelingami z roztworem Jessnera. Podawali JS na jedną stronę twarzy każdego pacjenta, a 30% kwas salicylowy na drugą stronę. Po każdym zabiegu badacz liczył liczbę zmian zapalnych na każdej stronie twarzy.

Oprócz roztworu Jessnera, naukowcy stosowali inne peelingi chemiczne w leczeniu trądziku. Jeden z takich peelingów chemicznych wykorzystuje mieszaninę kwasu glikolowego i kwasu trójchlorooctowego. Mieszanka ta redukuje zmiany zapalne wywołujące trądzik i poprawia teksturę skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy leczenie laserem trądziku boli?
Czytaj Dalej

Czy leczenie laserem trądziku boli?

Możesz się zastanawiać, czy leczenie laserowe blizn potrądzikowych będzie bolało. Ten artykuł omówi proces leczenia laserowego i potencjalne…
Zagrożenia związane z alkoholem i operacją
Czytaj Dalej

Zagrożenia związane z alkoholem i operacją

Oprócz skutków ubocznych alkoholu podczas znieczulenia ogólnego, picie alkoholu przed operacją może również zwiększyć ryzyko powikłań. W rzeczywistości,…
Czy trądzik jest zaraźliwy?
Czytaj Dalej

Czy trądzik jest zaraźliwy?

Pryszcze to małe, nieszkodliwe narośla na powierzchni skóry, które nie są zaraźliwe. Oznacza to, że nie musisz się…