Jaki makijaż zrobić na trądzik

Jaki makijaż zrobić na trądzik

Wypadki trądzikowe są normalną częścią życia. Nie musisz ukrywać oznak trądziku makijażem, ale nie chcesz też pogarszać ich stanu poprzez nakładanie zbyt dużej ilości. Właściwe podejście do makijażu może ukryć swoje skazy podczas leczenia skóry.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z beautyandgo.pl

Maski

Maski na trądzik mogą być stosowane raz lub dwa razy w tygodniu, aby leczyć problem. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami na butelce, aby zmaksymalizować wyniki. Zabiegi te działają poprzez wyciąganie zanieczyszczeń i nadmiaru oleju ze skóry. Wysokiej jakości maska na trądzik będzie również chronić naturalną barierę skóry, pomagając zapobiegać powstawaniu wyprysków.

Maski trądzikowe zawierają składniki, które udoskonalają pory i detoksykują skórę. Maska pomoże również zmatowić skórę. Składniki maseczek na trądzik obejmują kwas salicylowy, glinki absorbujące olej i niacynamid. Składniki te świetnie sprawdzają się w oczyszczaniu wyprysków.

Scrubs

Istnieje kilka rodzajów peelingów na trądzik, każdy z nich ma swoje zalety i wady. Niektóre z nich są szorstkie, a niektóre są wystarczająco delikatne dla twarzy. Fizyczne środki złuszczające, do których zaliczają się partykularyzmy i szczotki oczyszczające, sprawdzają się w przypadku skóry tłustej lub suchej, natomiast chemiczne środki złuszczające wykorzystują substancje chemiczne w celu usunięcia martwych komórek skóry i odblokowania porów.

Delikatny peeling do skóry trądzikowej będzie używał super drobnych cząsteczek i wykorzystywał zimną wodę do usuwania nadmiaru oleju. Będzie miał również właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Inny dobry peeling na trądzik zawiera olejki eteryczne, takie jak lawenda, która ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, a także pomaga zmniejszyć stres.

Primer

Primer to produkt bazowy, który przygotowuje skórę do przyjęcia makijażu. Tworzy gładkie płótno dla aplikacji makijażu i chroni przed agresorami środowiskowymi, takimi jak niebieskie światło i zanieczyszczenia. Jego kluczowe składniki to wyciąg z zielonej herbaty i wyciąg z jedwabiu, które tworzą na skórze lekką, ochronną powłokę. Możesz zastosować ilość podkładu wielkości ziarnka grochu na całą twarz, aby stworzyć nieskazitelną kanwę dla Twojego makijażu. Bogata w antyoksydanty formuła zawiera również olejek z drzewa herbacianego, który eliminuje bakterie powodujące trądzik. Podkład posiada również sfery absorbujące olejki, które pomagają zmatowić skórę i rozpraszają światło.

Osoby z trądzikiem powinny uważać na podkłady na bazie silikonu, ponieważ mogą one zatykać pory i pogarszać stan skóry. Zamiast tego poszukaj produktu niekomedogennego, który rozmyje niedoskonałości bez nasilania trądziku. Wiele stron internetowych prowadzi ranking produktów do pielęgnacji skóry w oparciu o ich komedogenność, która jest skalą wahającą się od zera do dwóch.

Concealer

Concealer for acne can cover blemishes, but you must choose the right shade for your skin. Kremowa formuła jest lepiej dla pokrycia plam, podczas gdy proszek oparty jeden daje caked wygląd i sprawiają, że trądzik wygląda gorzej. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj dwóch różnych odcieni i użyj gąbki do makijażu, aby pokryć pryszcze pod każdym kątem. Podczas stosowania korektora, unikać pocierania twarzy, ale lekko dab go na skórze. Ta metoda zapobiegnie ścieraniu się makijażu.

Niektóre korektory mogą tworzyć na skórze warstwę, która może zatykać pory. Dlatego korektory rozciągliwe są lepsze dla skóry z trądzikiem. Dzięki mikro woskom, które znajdują się w formule, dopasowują się one do konturów twarzy.

Podkład w pudrze

Jeśli martwisz się o swoje wypryski trądzikowe, podkład w pudrze może być Twoim rozwiązaniem. Ten wszechstronny produkt do makijażu posiada filtr SPF, który pomaga zapobiegać powstawaniu wyprysków i utrzymać zdrowy poziom pH. Posiada również lekką, bezolejową formułę z przyjaznymi dla skóry składnikami, w tym kwasem salicylowym. Zawiera również wyciąg z alg morskich, który oczyszcza skórę oraz kofeinę, która pomaga zmniejszyć zaczerwienienia i podrażnienia.

Pudrowe podkłady mogą być nakładane za pomocą gąbki lub pędzla i zapewniają naturalny wygląd bez makijażu. Mogą być stosowane na krem nawilżający i zapewniają do ośmiu godzin krycia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy nabiał jest dobry na trądzik?
Czytaj Dalej

Czy nabiał jest dobry na trądzik?

Wiele osób jest ciekawych korzyści płynących z nabiału na trądzik. Niektóre z powodów są związane z białkami mleka…
Czy cynk pomaga w leczeniu trądziku?
Czytaj Dalej

Czy cynk pomaga w leczeniu trądziku?

Przeprowadzono wiele badań sprawdzających, czy cynk jest skuteczny jako środek do leczenia trądziku. Kilka z tych badań zostało…
Czy aloes pomaga w leczeniu trądziku?
Czytaj Dalej

Czy aloes pomaga w leczeniu trądziku?

Istnieje kilka czynników do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, czy aloes pomaga w leczeniu trądziku. Aloes ma właściwości przeciwzapalne,…